Tipy na výlety do 20 km

Železné hory, Chrudimsko

Chráněná krajinná oblast Železné hory se rozprostírá podél jihozápadní hranice Pardubického kraje, převážně v okrese Chrudim. Na hlavním hřebeni Železných hor, v severozápadním výběžku se nachází rezervace Lichnice-Kaňkovy hory s rozsáhlou plochou původních listnatých porostů. Turisticky zajímavé jsou dvě velké rokle - Lovětínská a Hedvíkovská. Pestrou krajinou Železných hor protékají řeky Chrudimka a Doubrava.

Na rodinný výlet se můžeme vydat po mnoha naučných stezkách a cyklostezkách, jedna z nejoblíbenějších je Keltská stezka v rámci archeoparku Nasavrky

Milujete zvířátka tak jako my?

Rodinné mini ZOO, které se nachází přímo v Bítovanech, 500 m od nás, je ideálním výletem nejen pro rodiny s dětmi. Kromě opic, surikat a mývalů zde uvidíte rysy, pumu, nosály, nakrmíte lamy a užijete si odpočinek v krásné prostředí.

Více zde: EXOTIKA NA RANČI

Že se nebojíte?

Vydejte se na výlet 20 km od nás, do unikátního PEKLA ČERTOVINA. Jde o nádherný projekt, kde kromě opravdického pekla, v kterém se pobaví nejen děti - ale hlavně tatínkové, které si čerti tak rádi vybírají z davu, užijete zábavu po celý den.

Více zde: PEKLO ČERTOVINA

Hledáte, kde to sjet na lyžích?

Pouhých 16 km z Bítovan se nachází oblíbený Skiareál Hlinsko, který disponuje jednou velkou sjezdovkou (92m), černou s 50m, malou modrou se 43m a dětským svahem. Ski škola, restaurace a půjčovna v místě.

Více zde: SKIAREÁL HLINSKO

Jste vodní živel?

Tak potom doporučujeme navštívit největší aquacentrum ve východních Čechách. Plavecké bazény, tobogány, vířivky, venkovní pláž, fitness - to vše pouhých 18km  od nás. Otevřeno celoročně, zábava na celý den.

Více zde: AQUACENTRUM PCE

Máte rádi Rumburaka?

Hrad, kde se usídlil Rumburak leží pouhých 24 km od nás. Kunětická hora je dominantou našeho kraje, krásná v každém ročním období, přímo vybízí k příjemné procházce a prohlídce okolí. Za nás palec nahoru:)

Více zde: KUNĚTICKÁ HORA

A co takhle pardubický perník?

Původně Lovecký zámeček z roku 1882, který dnes slouží jako originální zážitkové Muzeum perníku, v němž Ježibaba před návštěvníky peče perníčky. Vzdálenost 24km.

Více zde: PERNÍKOVÁ CHALOUPKA


Lanový park Podhůra

Krásná příroda, úžasné procházky, turistika, cykloturistika, adrenalinový lanový park, to vše je pouhých 6km od nás. Lanový park nabízí jak náročnost pro dospělé, tak je zde připraven i příjemný mini lanový park pro děti. Rozhledna Bára na vše bude jen dohlížet:)

Více zde: LANOVÝ PARK

Sečská přehrada

Tradiční místo pro turistické a cykloturistické výlety, koupání, rybolov, vodní sporty.

Vzdálenost od OrchardHouse pouhých 16 km.

Více zde: SEČSKÁ PŘEHRADA


Kočičí hrádek

Miniatura středověkého hradu se nachází hned kousek od zámeckého parku Slatiňany, tedy pouhých 5km od nás. K němu vás dovede příjemná procházka lesem, stavit se můžete v nově otevřené Švýcárně.

Více zde: KOČIČÍ HRÁDEK

Výhled ze 17 metrů

Rozhledna Bára, vzdálená 7 km od nás, vám umožní dechberoucí pohled na Železné, Orlické hory a Krkonoše. Do vrcholku trojbokého jehlanu Vás dovede 78 dubových schodů. Hned vedle lanový park.

Více zde: BÁRA

Cyklotrasa Podhůra s dětmi

Vybrali jsme pro Vás ideální trasu pro výlet na kolách s dětmi, kde projedete velkou část našich zmiňovaných míst, které stojí v našem okolí vidět.

Pokud se chcete inspirovat  hotovou trasou, mrkněte ZDE

Nákupy k životu patří

Nejbližší pohodlné nakupování nabízí shopping palác Atrium Pardubice. 20 km od nás.

Více zde: ATRIUM PARDUBICE